Новини 9 клас
День Європи, який щороку відзначається 9 травня, присвячений миру та єдності в Європі. Ця дата знаменує собою річницю історичної «Декларації Шумана», яка виклала ідею нової форми політичного співробітництва в Європі у вигляді наднаціонального утворення, що унеможливило б війну між європейськими народами.
З нагоди святкування в 9 класі 8 травня відбувся захід присвячений Дню Європи під гаслом Європейський калейдоскоп"Ми- українці,ми-європейці",де учні класу покращили свої знання ,слухаючи інформацію,поподорожували до країн Європи та пограли в цікаву вікторину.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Ми вшановуємо пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни.
Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації.
На жаль, вдруге Україна відзначає 8 травня в умовах повномасштабної військової агресії росії.
01травня у нашому класі була проведена година спілкування "ПАМ’ЯТЬ ЄДНАЄ ПОКОЛІННЯ",під час якої учні 9 класу ,вшанували пам'ять героїв ,які боролися з нацизмом хвилиною мовчання,почули багато інформації про цей день ,а саме 8 травня День пам'яті і примирення.а також виготовили маки ,як символ цього дня .
У середу 10 квітня у 9 класі відбулася година спілкування “Вшануймо безвинно убієнних”. Цей захід- вшанування пам’яті загиблих в’язнів концтаборів. Класний керівник Макаревич Наталія Володимирівна розповіла учням про жахіття, яке спіткало людей під час окупаційного режиму , людей які були ув’язнені у концтабори. Особливо зворушливо учні 9 класу слухали розповідь вчителя про в’язнів-дітей. Діти дізналися і про те, що на території України під час фашистської окупації діяло 180 концтаборів та 56 гетто. Був продемонстрований відеофільм ‘’Безвинно убієнні янголи’’. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять жертв концтаборів.
Ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.
20 березня з учнями 9 класу був проведений тренінг з "Психологічного здоров'я" в рамках програми Ментальне здоров'я. Під час заходу учні виконували вправи ,щодо свого психологічного настрою та здоров'я,а також брали участь в бесіді,щодо важливості сну -як показних психологічного здоров'я.
День українського добровольця — свято, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. День українського добровольця – це і нагадування всім нам, що одного разу, ставши на захист Батьківщини, ми до кінця нашого життя залишаємось її добровольцями. Вояками доброї волі. І нашим святим обов'язком залишається боротьба за справжню Державу без псевдоеліт, корупції та політичного лихварства. Ставши на захист України, ми вже не маємо права відступати.
13 березня учні 9 класу мали можливість під час виховної години ,дізнатися більше інформації про добровольчі батальйони України,вшанували пам'ять Героїв хвилиною мовчання та переглянули відео.
Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Відноситься до інфекційних природно-вогнищевих захворювань вірусної етіології, з раневим механізмом передачі інфекції, ураженням центральної нервової системи. В Україні дане захворювання реєструється в усіх областях і природно-географічних зонах.
4 березня учні 9 класу мали можливість ознайомитися з інформацією про небезпечне захворювання як Сказ та отримали поради ,щодо запобіганню цього захворювання серед людей.
На початку повномасштабного вторгнення, у березні 2022 року, Вознесенська громада Миколаївської області стала однією з тих, де тривали запеклі бої проти окупаційних військ.У дводенній битві під Вознесенськом місцеві добровольці та військові дали відсіч загарбникам, які втекли, залишивши по собі техніку та загиблих солдатів.2 березня, рішенням Вознесенської районної ради від 22 лютого 2023 року №3 з метою вшанування героїчного подвигу, громадянської відваги, мужності та самовідданості захисників Вознесенського району, полеглих у березні 2022 року під час захисту та оборони Вознесенського району від російського агресора встановлено День вшанування пам’яті захисників Вознесенського району, загиблих внаслідок збройної агресії російської федерації.
29 лютого учні 9 класу зі скорботою у серці згадали 43 воїнів - захисників, які загинули боронячи Вознесенщину від рашистських загарбників. Їх ратний подвиг ніколи не піде у забуття, а навіки лишиться у наших серцях з-поміж сторінок новітнього українського літопису.
Стрес - це неспецифічні фізіологічні та психологічні реакції організму при впливі на нього різких, екстремальних факторів.Поведінка людини в стресовій ситуації залежить від багатьох умов, але, перш за все - від психологічної підготовки людини, що включає вміння швидко оцінювати обстановку, навички миттєвого орієнтування в несподіваних обставинах, вольову зібраність і рішучість, досвід поведінки в аналогічних ситуаціях.
Учні 9 класу під час практичного заняття отримали багато інформації,виконали багато вправ для подолання стресу та навчилися в будь якій ситуації знаходити розумний вихід і не панікувати.
24 лютого виповнюється 2 роки від початку злочинного повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку Москва розпочала проти України 9 років тому з окупації Криму у 2014 році.Сьогодні Україна ефективно стримує російську збройну агресію завдяки зусиллям на військовому, дипломатичному, інформаційному фронтах, а також потужній міжнародній допомозі. Ми боротимемося, доки не звільнимо від окупанта останній сантиметр української землі. Тож наше суспільство має й надалі залишатися консолідованим для перемоги над агресором і розбудови демократичної правової держави в сім’ї європейських народів.
Від 2014 року Україна бореться за суверенітет і соборність. Російський агресор тимчасово окупував окремі українські землі. Але всі вони обов’язково будуть звільнені. Україна переможе ворога й відновить територіальну цілісність.
Вистояли – переможемо! 21 лютого з учнями 9 класу був проведений Патріотичний виховний захід, приуроченого річниці повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну на тему: «Неоголошена війна» ,під час якої учні 9 класу згадали страшні події та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.
20 лютого 2014 року… Ця дата назавжди стала для нас пам’ятною, адже саме тоді відбулись найтрагічніші події Революції Гідності, які потрясли не тільки Україну, а й увесь світ. Саме тоді вся Україна і весь світ стали свідками нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь, за європейський вектор розвитку держави.
Лютий 2014 року… Важко підібрати слова, щоб описати весь біль та жах тих трагічних подій.
Небесна сотня… Герої Небесної Сотні стали для кожного з нас прикладом мужності, патріотизму та свободи духу. Завдяки їх відважності історія України назавжди змінилася . Віддавши своє життя, вони дали нам шанс збудувати нову демократичну європейську правову державу.
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ, ВОНИ ЖИВІ ДОТИ, ДОКИ МИ ЇХ ПАМЯТАЄМО. СВІТЛА ПАМЯТЬ НЕБЕСНІЙ СОТНІ. СЛАВА ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ!! В цей день учні 9 класи переглянули відео та вшанували пам'ять Героїв.
В Україні 26 лютого відзначають День спротиву російській окупації Криму.
Дев'ять років тому диверсійні групи рф почали спроби захопити Крим. 26 лютого 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної ради Автономної Республіки Крим вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили всьому світу про цілісність України.
19 лютого з учнями 9 класу відбувся захід до Дня спротиву російській окупації Криму.Він розповів про те, як організовувався та діяв український рух спротиву в перші дні російської окупації півострова.
Учні дізналися, як у ці дні 9 років тому в Сімферополі кримчани масово вийшли на мітинг проти російської окупації. Кримські татари, українці, представники інших національностей зібралися під будівлею Кримського парламенту, щоб підтримати територіальну цілісність України. Ця подія стала символом опору окупації.
15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і виведення військ із Афганістану. У цей день ми поділяємо весь біль втрати з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій. В цей день учні 9 класу вшанували пам'ять воїнів ,які загинули та брали участь у цій жахливій війні,а також відвідали шкільний музей ,де ознайомилися з воїнами -афганцями ,які брали участь у Афганській війні.
Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами: приблизно 30% її території є потенційно небезпечними через вибухонебезпечні предмети. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та інші вибухонебезпечні предмети спричинили 100 жертв серед дітей у період із 24 лютого 2022 року по 30 липня 2023 року.
14 лютого учні 9 класу долучилися до гри з мінної безпеки . Під час якої учні мали змогу переглянути відео з мінної безпеки ,а також пограти у гру.
День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Ця календарна подія виникла за сприянням організації Insafe, починаючи з 2004 року і відзначається щорічно. Головний меседж цієї дати - поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій. День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.
7 лютого учні 9 класу в цей день готували пам'ятки користування безпечно інтернетом та ділилися порадами ,щодо безпечного користування інтернетом.
Дітям як нікому складно в умовах війни, адже обсяг викликів, переживань і тривоги в цей страшний час зростає в рази. Через свій вік вони не все розуміють, тому беруть приклад із батьків — спостерігають за ними, за їхньою реакцією на ті чи ті події, копіюють поведінку. Тож батьки мають піклуватися також і про себе, пояснювати свої емоції, добирати влучні слова, щоб допомогти дітям зрозуміти, що відбувається. Наприклад, пояснити, що таке страх та чому ми інколи плачемо. Батькам важливо ділитися з дітьми знаннями та розповідати, чому необхідно прислухатися до свого внутрішнього стану. 31 січня в 9 класі була проведена Бесіда "Мистецтво володіти собою – спілкуватися з іншими",під час якої учні вчилися спілкуванню ,як мистецтву володінню собою,а також дізналися багато цікавої інформації.
29 січня 1918 року в історії України з'явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров'ю, назва якої – Крути. Світова історія знає багато жертв в ім'я ідей, але аналогічної Крутам не було. 1917-1918 роки були дуже важкими для утвердження української державності – йшла жорстока боротьба за владу в Києві. Однак, сподівання українців не були марними. У листопаді 1917 року проголошено Українську Народну Республіку. Це видатна подія в історії українського народу.З метою вшанування 300 студентів-гімназистів з учнями 9 класу була проведена Години спілкування«Герої завжди поміж нас». Під час заходи вчитель ознайомила учнів із історичними фактами перебігу цих страшних подій в історії України. Діти переглянули відеоролик «Бій під Крутами», хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих студентів-гімназистів.
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами. Починаючи з середини ХХ ст. слово «Голокост» стало загальновживаним по відношенню до хвилі терору проти єврейського населення, розпочатого Гітлером і винищення нацистами під час Другої Світової війни євреїв та інших народів Європи.
До Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту, а також з метою поглиблення знань учнів про Голокост, виховання в здобувачів освіти толерантності та поваги до інших народів, вшанування пам’яті загиблих під час Голокосту,26 січня з учнями 9 класу був проведений відеодайджест на тему "Горить свіча,і пам'ять полум'ям тремтить".Під час заходу учні ознайомилися з інформацією про Голокост та вшанували пам'ять жертв цих подій.
День Соборності займає особливе місце в історії становлення України, оскільки саме 22 січня 1919 року у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори. На них був проголошений Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу, з єдиним державним гербом – тризубом.
Свято встановлено в Україні „…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республікидля утворення єдиної (соборної) української держави…” згідно з Указом Президента України (Леонід Кучнма) „Про День соборності України” від 21 січня 1999року.
Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.